top of page

TEATR

Praca Doroty Kołodziej w ścisłym zespole Gardzienic trwa od 2010 roku, gdzie kreuje role we wszystkich spektaklach repertuaru Ośrodka, takich jak  „Ifigenia w Aulidzie”, "Oratorium Pytyjskie", "Wesele" wg Stanisława Wyspiańskiego oraz wiodące postaci wokalno- aktorskie w "Elektrze" i "Ifigenii w Taurydzie" wg Eurypidesa w reż. Włodzimierza Staniewskiego.

 

Wraz z teatrem Gardzienice występowała na największych scenach w Polsce i na Świecie (m.in. Teatr Polski w Warszawie, Teatr Powszechny w Warszawie, Narodowy Teatr Stary w Krakowie, Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Opera Narodowa w Teheranie, Gesher Theatre w Tel Awiwie, amfiteatry w Grecji i Hiszpanii).  

 

Publikacje i recenzje z jej dotychczasowej pracy teatralnej opisane są na łamach pism "Konteksty" (2018 rok LXXII), "Dialog"(11/2011), "Teatr" (9/2015, 12/2013, 10/2011) a także w książkach "Perspektywy mantyczne" red. Krzysztofa Bielawskiego, "Dwa teatry, dwa światy" Ireneusza Guszpita oraz w albumie "Staniewski, Gardzienice, Antyk" (Wydawnictwo Czarne), będącym ikonograficznym zapisem spektakli Gardzienic.  

 

W marcu 2017 roku odznaczona Medalem Marszałka Wojewódzwa Lubelskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za szczególne zasługi dla Kultury.  

ZOBACZ:

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page