top of page

DOROTA KOŁODZIEJ

wokalistka i aktorka 

Od 2010  roku ściśle związana z kultowym teatrem Gardzienice, gdzie jako aktorka protagonistka kreuje role wokalno- aktorskie we wszystkich spektaklach  w reżyserii Włodzimierza Staniewskiego na scenach w Polsce i na Świecie. 

W 2021 roku zagrała główną rolę kobiecą w polsko-niemieckiej produkcji fabularnej pt. "Engram", w reż. Barbary Napory. 

WW

Równolegle do pracy teatralnej i filmowej, związana mocno ze środowiskiem muzycznym z Wrocławia i Trójmiasta.

Od 2017 roku  współtwórczyni zespołu Mundinova, łączącego akustyczne brzmienia w klimacie jazz/fusion/alternative. W 2020 roku nakładem wydawnictwa Mundi Art, ukazał się pierwszy autorski album grupy pt. "W drodze". Obecnie grupa kończy pracę nad drugim studyjnym albumem pt. "Fantom", którego premiera planowana jest na przełom zimy/wiosnę 2022r.

Współpracuje z Golden Gate String Quartet z Gdańska.

Dotykając szerokiego wachlarza muzycznych krajobrazów, przekonana jest, że wokalne eksperymenty służą po to, by tworzyć własną jakość i uczyć się obecności w wielu poziomach  jej odsłon i wymiarów.

Zainteresowana w swojej pracy zawodowej przestrzeniami międzykulturowymi oraz szeroko pojętą relacją między nadawcą a odbiorcą w teatrze, muzyce i innych sztukach widowiskowych. Pasjonatka języka polskiego i bliższych oraz dalszych podróży- obserwuje, smakuje, doświadcza filozofii „tu i teraz”  oraz "kina drogi”.

bottom of page